گروه محصولات

سبد خرید


شبکه الکترونیکی پرداخت کارتی

نماد اعتماد الکترونیکی

مطالب

نحوه اتو کردن لباس ها

 

نکات زیر در بهتر و راحت‌تر اتو کردن به شما کمک خواهد نمود:

اتو را در اتاق خواب انجام دهید تا بتوانید از تخت برای قرار دادن لباس‌ها استفاده کنید و به کمد و چوب لباسی‌ها دسترسی داشته باشید.

زمان اتو کردن را با قرار دادن یک تکه فویل زیر پارچه میز اتو کاهش دهید. فویل گرما را منتقل کرده، گویی از دو طرف اتو می‌کنید.

از لباس‌هایی که به گرمای کم‌تر نیاز دارند، شروع کنید. لباس‌هایی که گرمای زیادی لازم دارند را آخر بگذارید.

در صورتی که رویه میز اتو را شسته‌اید، بگذارید نم روی میز اتو خشک شود.

برای جلوگیری از چروک، قبل از اتو کردن یک حوله را لوله و داخل آستین‌ها فرو کنید.

همچنین قسمت‌های اتو شده را آن طرف میز اتو و از خود دور نگه دارید.

برای جلوگیری از چروک شدن یقه، سجاف و سرآستین؛ آن‌ها را از پشت اتو کنید.

لباس‌های خیلی ضخیم را یک بار از تو و بار دوم از رو اتو کنید.

کشباف‌های آکریلیک اگر زمانی که گرم و خیس هستند، حرکت داده شوند، کش آمده، شکل و فرم خود را از دست می‌دهند. با فشار دادن اتو روی قسمت‌های مختلف آن را خشک کنید و بعد از آن که قسمت‌های اتو شده کاملاً سرد شدند، آن را روی میز اتو حرکت دهید.

در مورد لباس‌های مخمل راه راه که به سختی چروک خورده‌اند، ابتدا اتو را بالای پارچه نگه دارید تا بخار به همه جای آن برسد، سپس در حالی که هنوز نم دار است با کف دست بدون آن که بسوزید آن را صاف کنید.

در صورتی که برای آستین‌ها تخته مخصوص ندارید، از حوله لوله شده استفاده کنید یا می‌توانید مقوای لوله شده را با پارچه بپوشانید و داخل آستین‌ها کنید تا چروکی روی آن‌ها باقی نماند.

می توانید برای آهار، اسپری مخصوصی را با اضافه کردن ۱ قاشق غذاخوری آرد ذرت به ۲ پیمانه آب تهیه نمایید. تا زمان حل شدن آرد خوب هم بزنید سپس آن را داخل یک بطری اسپری تمیز بریزید. هنگام اتو کردن، کمی از آن را روی پارچه بپاشید.

برای حفظ براقی چیت‌های گل دار، هنگام اتو آن‌ها را روی کاغذ مومی قرار دهید و از پشت اتو کنید.

برای برق نیفتادن لباس، آن را از پشت اتو کنید.

برای رفع چروک کراوات، یک تکه مقوا به اندازه آن ببرید و داخل آن فرو کنید. روی آن را با پارچه تنظیف بپوشانید و به آرامی اتو بخار را فشار دهید.